banner seokod.pl

Bybeauty.pl

Dodano: 6 lat 3 miesiące temu
Kolagen w najprostszy sposób można zdefiniować jako formę białka o włóknistej strukturze wchodzącego w skład tkanki łącznej, i które stanowi niemalże trzydzieści procent masy naszego ciała. Znajduje się niemalże we wszystkich tkankach a w największej ilości w tkance skórnej, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach a nawet w sercu,  mózgu oraz we włosach czy paznokciach. Badania poświadczają aż siedemdziesięciu procentową obecność kolagenu w całym białku, które wchodzi w skład tkanki skórnej, co mówi samo przez siebie jak ogromne znaczenie ma w odpowiednim jej funkcjonowaniu.

Pozyskany po raz pierwszy przez polskich naukowców w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku kolagen z ryb morskich ma prawie taką samą strukturę oraz właściwości jak kolagen wytwarzany przez ludzki organizm. Naukowcom udało się pozyskać go bezpośrednio z rybiej skóry a po rozpuszczeniu w wodzie okazał się idealnym a przy tym bezpiecznym środkiem w krótkim czasie uzupełniającym ubytki kolagenu w naszym organizmie. Nie tylko świetnie się wchłania ale co jest najważniejsze w stu procentach jest przyswajalny przez ludzkie tkanki. Jak pokazują liczne badania naukowe spożywany w postaci płynu bądź kapsułek morski kolagen nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany z organizmu co jednoznacznie potwierdza, że niemalże jego sto procent uzupełnia istniejące w tkankach ubytki.

W porównaniu do dostępnych w sprzedaży preparatów z zawartością kolagenu zwierzęcego bądź roślinnego hydrolizowany kolagen rybi zajmuje najwyższą pozycję w skuteczności i zarówno przez naukowców jak i fachowców w zakresie kosmetologii uważany jest za numer jeden wśród preparatów poprawiających sprężystość skóry i likwidujących zmarszczki.

Podobne wpisy

Komentarze

Bybeauty.pl
Adres strony:
Wyświetleń:
805
Wizyt:
578
Kliknięć:
7
CTR:
1.21%